Spousta firem se každoročně dostává do krizových situací, kdy přijde o svoji spolehlivou účetní. Není jednoduché fungovat i jen pár dní bez profesionálního účetního zejména ve větší firmě. Pokud by firma chtěla původního účetního nahradit novým, museli by vypsat výběrové řízení a nový účetní by začal pracovat až po několika týdnů. Žádná firma si ale nemůže dovolit fungovat bez účetního ani jediný den. Na hlavě účetního je totiž veškerá práce spojená s výdaji a příjmy firmy. Kdyby firma neměla účetního zaměstnanci by zůstali bez mezd. Zpracování mzdového účetnictví je stejně důležité jako účtování přijatých a odeslaných faktur. Rychlou pomocí při ztrátě účetního je outsourcing účetnictví.

Výhody externího zpracování mezd

Hlavní výhodou je šetření peněz. Interní správa mezd vyžaduje jisté vybavení, jako je například software, vybavení kanceláře a povinná školení. Tyto služby také šetří spoustu času spojeného s vyřizováním různých náležitostí. Firma navíc přebírá veškerou zodpovědnost v případě nedodržení mzdových předpisů.

Externí zpracování mezd se nevyplácí u větších firem. Při větším počtu zaměstnanců by částky za externí zpracování sahaly do astronomických částek. Tehdy je lepší platit vlastní účetní se vším všudy. Externí správa mezd pak může pomoci hlavně v případě, že firma potřebuje rychlou alternativu.

Rychlý start pro podnikatele

Další velice užitečnou službou je prodej ready-made společností. Jejím nákupem může kdokoli získat založenou společnost, která není nijak rozběhlá. Převod takové společnosti je otázkou pár hodin. V obchodním registru se pak změna projeví do 8 pracovních dnů.

Vyplatí se nákup ready-made společnosti? Při nákupu hradíme také mzdy všech podílejících se pracovníků. Nákup je tedy vhodná především pro jedince, kteří nemají se zakládáním společností zkušenosti. Všichni ostatní nákupem získají jedině ušetřený čas.

Jednou z možností je vybírat z nabídky založených společností. Na trhu jsou k dispozici především sro nebo a.s. Další možností je nechat si založit novou společnost s vlastním jménem.

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 4. 6. 2013