Spousta lidí neví jak živnost založit. Někdo zase nemá náladu ani čas na všechno to papírování. Pro tyto případy je tu ready made společnost, kterou někdo založil a vy si ji můžete odkoupit.
Mnoho z vás ví, že založení sro nebo a.s. společnosti není žádná hračka. Zakoupením ready made společnosti ale získáme hotovou společnost a staneme se jejím majitelem.

Okamžitá platnost

Veliká výhoda ready made společnosti je okamžitá platnost. Jakmile podepíšeme všechny smlouvy a jsme jmenováni jednatelem (představenstvem), jsme oprávněni jménem firmy okamžitě jednat.

Charakteristika nově zakoupené ready made společnosti

Nově zakoupená ready made společnost má všechny potřebné náležitosti (zapsaná v obchodním rejstříku). Splacený počáteční kapitál je samozřejmostí a firma přesto nevyvíjí žádnou činnost.

Výběr již hotové společnosti

Nejčastěji si zákazník vybírá z již založených firem. Výhodou tohoto počinu je fakt, že si tolik nemusí namáhat fantazii s vymýšlením taktického názvu firmy. Ve výběru se dají najít zajímavá jména, lehce zapamatovatelná a někdy i tématická. Druhou možností je nechat si vytvořit společnost s vlastním názvem. Tím se ale připravujeme o okamžitou možnost podnikat a musíme si pár dní počkat.
Rigorózní práce
Jde o jeden typ státní zkoušky objevující se na vysokých školách univerzitního typu. Setkat se s ní můžete v oboru lékařství všeobecné nebo veterinární. V ostatních případech je uplatňováno rigorózní řízení.

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 19. 7. 2012