Chcete podnikat? Ready made vám usnadní start!

Spousta lidí neví jak živnost založit. Někdo zase nemá náladu ani čas na všechno to papírování. Pro tyto případy je tu ready made společnost, kterou někdo založil a vy si ji můžete odkoupit.
Mnoho z vás ví, že založení sro nebo a.s. společnosti není žádná hračka. Zakoupením ready made společnosti ale získáme hotovou společnost a staneme se jejím majitelem.

Okamžitá platnost

Veliká výhoda ready made společnosti je okamžitá platnost. Jakmile podepíšeme všechny smlouvy a jsme jmenováni jednatelem (představenstvem), jsme oprávněni jménem firmy okamžitě jednat.

Charakteristika nově zakoupené ready made společnosti

Nově zakoupená ready made společnost má všechny potřebné náležitosti (zapsaná v obchodním rejstříku). Splacený počáteční kapitál je samozřejmostí a firma přesto nevyvíjí žádnou činnost.

Výběr již hotové společnosti

Nejčastěji si zákazník vybírá z již založených firem. Výhodou tohoto počinu je fakt, že si tolik nemusí namáhat fantazii s vymýšlením taktického názvu firmy. Ve výběru se dají najít zajímavá jména, lehce zapamatovatelná a někdy i tématická. Druhou možností je nechat si vytvořit společnost s vlastním názvem. Tím se ale připravujeme o okamžitou možnost podnikat a musíme si pár dní počkat.
Rigorózní práce
Jde o jeden typ státní zkoušky objevující se na vysokých školách univerzitního typu. Setkat se s ní můžete v oboru lékařství všeobecné nebo veterinární. V ostatních případech je uplatňováno rigorózní řízení.

Posted by
Wladass

Programátor, domainer, affilák, ex-flákač. Majitel jedinečného projektu Monitoruju.net a Alkobazar.cz. Sleduj můj profil i na Twitteru.

1 Comment

  1. Dobrý den, v článku mi chybí informace, kolik by stála ready made společnost Brno – tedy sro se sídlem v Brně? Za jak dlouho mohu opravdu podnikat s danou nově zakoupenou firmou – tj. za jak dlouho si mohu nechat udělat razítko a jsem zde podepsán jako jednatel?
    Děkuji Klepl

Leave a Reply