Český hosting (společnost THINline s.r.o.) se v březnu stal akreditovaným registrátorem .cz domén. V jejich správě je nyní kolem 28tis domén. Včera dokončili migraci všech domén pod sebe. Pojďme se v tomto článku zaměřit na tuto akci.

Český hosting doposud všechny domény měl u General Registry s.r.o., které se v listopadu 2019 spojilo s INTERNET CZ, a.s. a stali se tak největšími registrátory .cz domén u nás a přeskočili Wedos. 

 

Statistiky .cz domén

Po akreditaci a úbytku 28tis domén z INTERNET CZ, a.s. se i nadále drží v čele a o 17tis vede před Wedosem. To jen něco málo ke statistikám. Lépe je to vidět na grafu níže, kde vidíme nárůst domén INTERNET CZ, a.s. v listopadu a úbytek nyní.

 

Proč akreditace?

Český hosting ve své oficiální zprávě píše, že o tom, že by se stali oni sami registrátorem .cz domén uvažovali dlouho. Jeden z hlavních důvodů je fakt, že veškeré operace s doménami mají pod kontrolou a řada z nich se zjednoduší a to poznají i koncoví zákazníci.

Přímý přístup do registru nám přináší zjednodušení všech operací s .cz doménami, plnou kontrolu nad změnami, i možnost definovat některé vlastní postupy (např. změnu vlastníka už není nutné potvrzovat písemně). Navíc nám to umožní rozšíření automatické správy domén i pro naše uživatele.

Uvádí ČH na svých stránkách cesky-hosting.cz

 

Transfer domén

Transfer domén od INTERNET CZ, a.s. proběhl ve spolupráci s CZ NIC zcela automatizovaně a nyní (6.8.2020) je dle informací Českého hostingu vše převedeno a všechny domény mají pod svou správou.

Transfer proběhl včera mezi 14-15h a Český hosting se tímto dostal do TOP10 registrátorů .cz domén 🙂 Českému hostingu držím palce a věřím, že se tímto stane plnohodnotnou konkurencí pro ostatní registrátory.

 

PS: Nezapomeňte, že se změnila expirace a ochranná lhůta u českých domén, tak ať o nějakou doménu nepřijdete.

Kategorie:

Domény, Novinky,

Aktualizováno: 13. 5. 2021