Někdy podnikatel potřebuje velice rychle peníze. Může to být klidně podnikatel začínající, který potřebuje peníze na virtuální sídlo, nebo některé z mnoha ready made společností. Pro tyto případy je tu rychlá půjčka, vyplatí se ale?

Poslední možnost

Podnikatel by měl nad takovou možností přemýšlet až nakonec. Někdy je možné půjčit si stejnou částku od známých, bez jakýchkoli úroků. Je také třeba pořádně promyslet, jestli půjčka něco přinese, nebo jen navýší firemní dluhy.

Výhody rychlé půjčky

Jak už název napovídá, první velikou výhodou je rychlost vyřízení půjčky. Rychlé půjčky nebývají příliš vysoké. Jedná se například o tisíc Kč. Další velikou výhodou je, že si takovou půjčku můžeme vyřídit přes internet. Rychlé půjčky obvykle nevyžadují doložení o výši příjmů a ručitele. Pro získání rychlé půjčky stačí občanský průkaz k doložení totožnosti.

Úroky z rychlé půjčky

Rychlá půjčka má na svoji výši poměrně veliké úroky, které se odvíjí od doby splacení a zapůjčené částky. Rychlé půjčky poskytují soukromníci. V obyčejné bance takovou půjčku nedostaneme. To je také jeden z důvodů, proč můžou být úroky tak vysoké.

Finské půjčky

Finská půjčka je zpravidla vyřízena ještě týž den. Taková půjčka se objednává pomocí mobilního telefonu zasláním sms. U finské půjčky zase stačí pouhý občanský průkaz na doložení totožnosti. Finské půjčky jsou ale velice omezeny velikostí částky.

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 25. 7. 2012