Testuju katalogy

Tento týden jsem po delší době registrovat větší množství domén. U jedné z nich si hodlám ověřit přínos registrace do katalogů.

Nebudu troškařit a zaregistruji doménu do 50ti katalogů s unikátním popiskem a odkaz na web nebude jen na titulní stránku, ale i na podstránky webu. Dále hodlám ověřit i přínos free PR webů a jejich důsledek. Opět použiju unikátní články a odkazy budou směřovat do různých částí webu.

Na daný web bude odkazováno pouze z katalogů a z free PR webů proto záměrně neuvádím název domény. V průběhu testování a registrace do katalogů budou samozřejmě na webu provedena optimalizace on page faktorů, jako je například vhodné zvlolení tématických nadpisů u článků, správné prolinkování webu interními odkazy aj.

Cílem je dokázat, že bezhlavou registrací do katalogů a publikování článků do PR webů jen linkbuildeři ztrácí čas a že úspěšnost těchto systémů je natolik zanedbatelná, že nemá smysl se jí zabývat.

Web je zaměřen na téma zpravodajství a novinek, takže se v něm bude objevovat spousta obecných informací a web tedy nebude zaměřen pouze na jedno téma. Jiná forma optimalizace než registrace do katalogů, publikování PR článků a onpage optimalizace nebude provedena.

Jaký je váš názor na registraci do katalogů a PR weby ? Má to dnes ještě smysl ?

 

Posted by
Wladass

Programátor, domainer, affilák, ex-flákač. Majitel jedinečného projektu Monitoruju.net a Alkobazar.cz. Sleduj můj profil i na Twitteru.

13 Comments

 1. Už se těším na výsledky testu, ale myslím, že jej hodně ovlivní samotný obsah webu. Já se stavím ke katalogům pesimisticky a jsem hodně zvědav, jak tento test dopadne. Kdy budou zveřejněny výsledky už víš? Alespoň přibližné datum?

  1. Datum nevím, musím dodělat web tento týden. No a výsledky budu publikovat nějak pravidelně po určitých intervalech, zřejmě týden a shrnutí každý měsíc.

 2. No, ja by som sa už týmto vôbec nezaoberal a nestrácal s tým čas….

 3. Podle mě zjistíš, že je to ztráta času, ale uvidíme, třeba budeme všichni překvapeni.

  1. Tolik času to zase nezabere a sám jsem zvědavý na výsledek.

 4. Podle mě zjistíš (mám to trochu ověřené), že to vůbec tak špatné není a že vyhledávače odkazy z katalogů pořád berou a na mín konkurenční kw se dá dostat jen díky těmto „nekvalitním“ odkazům na na první stranu vyhledávání 😉

 5. Již dříve jsem si dělal podobný test. Registrace do katalogů má smysl pro začínající web (chceš na něj upozornit vyhledávače) a pokud je splněna podmínka registrace pouze do některých významnějších katalogů. V této době platí pravidlo čím méně (ale kavlitních) katalogů, tím více získáš 😉

  1. Nejen pro začínající. Ale jak píšou všichni, taková ta registrace robotem, tak je k ničemu. Ruční registrace s originálními popisky u každého katalogu je OK. A ještě je dobré neregistrovat všechny najednou.

 6. Ahoj, super nápad a jsem rád, že to nemusím zkoušet já 😀
  jsem tedy moc zvědav na výsledky, a klidně pak budu tvoje snažení sdílet ))

  Jinak jak se někteří ptají na datum apod. – tak to přeci bude variabilní díky schvalování, potvrzování a tak dále….Tak dávám si tvůj blog do obl a webdeal budu sledovat a som napetý :))

 7. Zajímavý projekt. Jsem zvědavý na výsledky. Já kdysi registroval své stránky do mnoha katalogů a po pár letech, když jsem přesunul stránky na novou adresu a chtěl ty odkazy editovat, nebo smazat, tak jsem zjistil, že to většinou nejde a nikdo nereaguje ani na emaily. Hold si budu muset dále platit i starou doménu každý rok… :/

 8. s pomocou odkazov z katalogov sa dá získať aj slušný PR, na niektoré weby mi to hodilo aj GPR 2

 9. ty jo super test, jsem zvedavej na vysledky,… btw. tve stranky jsem objevil teprf ted ale pridavam si je hned do ctecky 🙂

Leave a Reply