Další zajímavá událost, která se udála na českém hostingovém trhu je na světě. Savana.cz mění majitele a kupuje jí Webglobe, kteří spadají do investičního fondu Sandberg Capital. Savana.cz momentálně spravuje přes 50 tisíc domén a její roční obrat přesahuje 14 milionů Kč (zdroj Lupa a Savana.cz).

Dřívější akvizice na českém trhu

Nejprvě Webglobe koupilo Ignum (Lupa: Ignum změnilo majitele), jehož součástí bylo i Stable.cz a před tím koupili Axfone a CZ hosting. Následoval prodej Hosting90 (Hostingy.net: Ignum kupuje Hosting90), který rovněž koupili Webglobe.

Mám informace, že Webglobe oslovilo i řadu dalších registrátorů a poskytovatelů hostingů, ale tam k prodeji nedošlo. Díky bohu. Na tyto akvizice (soudě dle názorů na internetu) vždy nejvíce doplatí zákazníci a to v tom negativním pojetí. Horší support, navýšení cen apod. Vše je hádám zapříčiněno onou akvizicí, sladěním procesů, zaměstnanců apod. Uvidíme, jak se povede převzetí Savany. Každopádně Hofymu gratuluji k úspěšnému prodeji.

Co mohou očekávat zákazníci Savana.cz?

Dle slov Hofyho, který nadále bude ve společnosti zajišťovat roli Managing Directora budou z prodeje profitovat především zákazníci.

Spojením našich firem budeme moci zúročit náš technologický potenciál a posunout náš byznys dál. Věříme, že z tohoto spojení budou profitovat především naši zákazníci a partneři

Kdo je další na řadě?

Možností už moc není, ale ještě je na českém trhu řada menších poskytovatelů hostingů, kteří ještě nepodlehli a nebo nedostali nabídku. Záleží na tom, zda jsou pro Webglobe zajímaví, nebo nejsou.

Pak jsou tu samozřejmě velcí hráči, ale tady mám informace od dvou větších, že prodej odmítli. Uvidíme, jak na to zareaguje český hostingový trh a jestli vůbec.

Osobně fandím těm, kteří nepodlehli a odkup odmítli a pokračují dál v provozování hostingů.

Kategorie:

Hosting, Novinky,

Aktualizováno: 24. 10. 2022