Nejpoužívanější druhy tiskáren

tiskárna

V dnešním článku bych Vám rád představil a popsal nejpoužívanější druhy tiskáren u nás. Projdeme si jehličkové tiskárny, inkoustové tiskárny, laserové tiskárny a tiskárny na dopisy.

Tiskárny se rozdělují podle způsobu tištění. Druh tiskárny ovlivňuje kvalitu, cenu a rychlost tisku.

Druhy tiskáren

Jehličková tiskárna

Jde o tiskárnu, která se dnes již moc nevyužívá. Vidět ji můžeme v některých prodejnách, kde zajišťuje tisk pokladního lístku. Jehličková tiskárna pracuje na velice jednoduchém principu stejně, jako psací stroj. Jednotlivé jehličky na papír obtiskují body ze kterých se skládají písmena.

Inkoustová tiskárna

Princip inkoustové tiskárny je podstatně složitější, než u tiskárny jehličkové. Při tisku z inkoustových kazet ve veliké rychlosti vystřikují extrémně malé kapičky inkoustu, které vykreslují body textu nebo obrázku. Díky tomu je možné tisknout i složitější obrázky a fotografie v barevné podobě. Pro správný tisk jsou potřebujete 2 kazety. První kazeta nese 3 základní barvy, ze kterých se pak míchají barvy ostatní. Kazeta druhá nese barvu černou, pro kvalitnější vykreslení.

Laserová tiskárna

Nejsložitější princip z běžně používaných tiskáren má tiskárna laserová. U takové tiskárny laserový paprsek vykresluje obrázek na kovový válec s polovodičem na povrchu. Na tento válec se pak nanáší toner, který se uchytí pouze na osvícených místech. Nakonec se toner obtiskne na papír a následně se tepelně fixuje. Kvalitu tisku pak můžou ovlivnit tonery. Jestliže využíváme značkové originální nebo kompatibilní náplně do tiskárny, výsledek je velice příznivý. S takovou tiskárnou je možné tisknout design manuál, fotografie a vše, co vyžaduje velikou kvalitu.
To jsou tři nejvyužívanější druhy tiskáren. Pokud si nejste jisti, tak se podívejte na článek jak vybrat tiskárnu, kde naleznete více informací.

Tiskárny na dopisy

Pokud hledáte něco speciálního, tak existují i tiskárny na dopisy a pohlednice, které Vám snadno pomohou natisknout adresu na dopis a vy jej můžete snadno poslat. Rovněž existují tiskárny na nalepovací štítky, kde je princip úplně stejný.

Posted by
Wladass

Programátor, domainer, affilák, ex-flákač. Majitel jedinečného projektu Monitoruju.net a Alkobazar.cz. Sleduj můj profil i na Twitteru.

Leave a Reply