Pravidelně na netu můžete vidět od blogerů, podnikatelů, úspěšných lidí, affiláků a mě, vidět shrnutí uplynulého roku. Vzhledem k tomu, že jsem na tenhle blog letošní rok moc nesáhnul, tak jsem i dnes sepsal tohle shrnutí uplynulého roku.

Můj předchozí rok je níže (kvůli internímu prolinkování, víš jak)

Záměrně sem dávám tenhle odkaz, protože jsem v něm plánoval rok 2022 a tak se zpětně můžu podívat co vyšlo a co ne.

Co jsem plánoval na rok 2022?

V roce 2022 bych rád zredukoval počet domén na polovinu

Tohle úplně nevyšlo. Něco jsem dropnul, ale něco nového regnul. Převážně zahraniční domény jsem zaregistroval a využil a hodlám v tom pokračovat.

Dál mě čeká spuštění minimálně dvou nových webů

Těch webů bylo daleko víc, takže tohle se povedlo na výbornou. Novej web, kterej generuje víc skoro než Alkobazar, taky mám.

Chtěl bych se pořád ve stejném zápalu věnovat mým webům, alkoholu, linkbuildingu a projektům, které mám. Neskutečně mě to poslední rok baví a chci toho využít a ještě to posunout výše.

Tohle vyšlo na 100%. Pořád mě to baví a nedovedu si ani představit, že bych dělal něco jiného. Teď mě navíc chytla umělá inteligence a to je teprve paráda.

chtěl bych se po jedenácti letech přestat věnovat hostingům

Ano stačilo a díky bohu za to. Český hostingy nejsou zajímavý. Mě to bohužel došlo pozdě, ale došlo. Novinky můžete vidět primárně jen u Wedosu. Ostatní na to serou a nebo se tváří, jak je český zákazníci a prostředí nezajímá (zdravím tě, ty víš). Za mě je to škoda, protože se kromě prodejů hostingovek u nás nic jinýho neřeší. A když jo, tak ne už tolik veřejně. Ale co, doba hostingová je pryč.

Samozřejmě pro Gigaserver budu psát i dále, dokud bude zájem, to mě baví.

Hah, no přestal jsem. Další věc kolem hostingů skončila. Zkušenost dobrá, parta kolem GS taky super, ale stačilo. #HostingNews stejně nikdo nečetl

Dokonce jsem přestal psát o affiliate, taky to nikdo nečetl.

Jaký byl můj rok 2022?

Bezvadnej. Jako každej můj rok – to asi slyšet nechcete, ale co.

Osobní život

Nejsem člověk, kterej by si na něco vážnýho stěžoval a popravdě asi nemám na co. Všichni moji blízcí jsou zdraví a tak nějak v pohodě. Když už na něco nadávám, tak na to mám Twitter, ale i tam jsem se poslední dobou docela uklidnil (asi stárnu? 😀 ).

V osobním životě se událo tolik pěkných věcí, že by to na celý článek asi nestačilo, takže asi jen stručně. Přežil jsem COVID, přestal jsem hrát fotbal (díky bohu, stejně jsem kopyto), prodělal pár peněz na cryptu, doménách a webech. Nějaký peníze jsem vydělal a nějaký utratil. To vám musí stačit. Konec bylo článků o předávání know-how a nebo osobních informací.

Pracovní život

Pořád máme s Jardou kancl na Kladně. To osobně beru jako jeden z úspěchů, protože jsem pořád línej člověk a alespoň v tom kanclu někdy něco udělám. I když jsem se na to chtěl už několikrát vykašlat a jen se válet doma.

Začal jsem dělat komplet SEO pro síť eshopů a zatím spokojenost na obou stranách, takže to je jeden z dalších milníků v mým pracovním životě. Spolupráce pokračuje a dokonce se rozšiřuje i na další projekty týhle firmy (exitshop.cz mrk mrk).

Bez práce nejsou koláče

Kecy. Moje portfólio webů se rozšiřuje neuvěřitelným tempem a vyplácí se to. Sbírám zkušenosti, učím se nový věci a vydělávám prachy a to poměrně bez práce. Vytvořil jsem skvělý systém na tvorbu webů, který teď navíc obohacuje modul na tvorbu obsahu od AI (pro maminku: umělá inteligence). Aktuálně to testuju a vypadá to dobře. Uvidíme, kam až se to posune. Vůbec mě v tomhle ohledu nezajímají kecy SEO šamanů, že to Google pozná a zabanuje apod. To si říkejte na přednáškách, teorie je a bude opravdu někde jinde, ale je to teprve začátek. Myslím si, že tohle hodně změní celý online svět a SEO především(na tohle chystám samostatný článek a i jeden malej projekt).

Affiliate

Stále platí, že mi affil generuje poměrně zajímavý podíl peněz, který měsíčně vydělám. Už to není sice 70% jako tomu bylo, když jsem dělal rozhovor pro Affial (Vladimír Pilný – Affiliate marketing u mě dělá 70 % příjmů), ale pořád je to slušný kapesný, o který nechci přijít. To snížení je způsobeno tím, že se Warehouse1 totálně vysral na affiliate publishery (jsem král nulových provizí; a doposud jsem nebyl schopen je úplně ze svých webů odstřihnout) a tím, že ostatní segmenty v mých příjmech vzrostly. A to vše samozřejmě s minimální investicí času a práce. Spoustu věcí mam automatizovaných a na spoustu věcí prostě seru 😀

Linkbulding a SEO

Hodně dělám linkbuilding a SEO obecně. Baví mě to a možná i díky mojí prezentaci na zpetny.cz jsem nabral pár nových klientů. Nebudu se tady ohánět počtem odkazů, který měsíčně seženu, na to jsou ti jiní (i tebe zdravím).

Víc než samotný linkbulding mě baví komplexní SEO – technické, zajištění contentu a tvorba strategie pro projekty. Funguje to u mých webů a funguje to i na webech, na kterých dělám. Taky nebudu víc prozrazovat, ale lidi, se kterými spolupracuji to ví a to je hlavní.

Jako velký selhání mého roku 2022 vidím v tom, že stále nedokážu jet podle nějakýho plánu, plnit ToDo list podle zadání, který si dám apod. Nedokážu se soustředit na jeden projekt a hodně mezi nimi přeskakuji, ale on je to ve finále asi styl života a jeden projekt by byla nuda.

V podstatě tenhle report uplynulého roku není víc než jen snůška keců a toho, co píšu na Twitter, ale víš jak. Občas musíš vybočit ze zajetých kolejí, pošťouchnout hejtery a nebo prostě pár lidí nasrat a to umím dokonale.

Plány na rok 2023?

Obrovský, samozřejmě!

V první řadě bych co nejvíc rád omezil alkohol – ať už z pohledu nákupu (investičního), tak i pití. Adventní kalendář roku 2022 mi dal celkem zabrat a chlastat tolik dní v kuse taky není nic příjemnýho a hezkýho. Za ten rok jsem ochutnal strašně moc rumů, až mi to i vadí. Jasný, je to součást nějakýho brandu a byznysu, ale asi stačilo. Navíc už to ani nemám kam dávat.

Už několikrát jsem si plánoval, že bych prodal alko portfólio webů, ale nepovedlo se. Pořád jsem nedostal takovou nabídku, která by mě posadila na prdel. A asi ani nedostanu. Tak si to nechám a budu to dál rozvíjet.

Dál bych rád rozšiřoval portfólio webů, který mám a to nejen těch alko. To mě baví a jde mi to. Mám vymyšlený celý koncept toho, co bych chtěl v roce 2023 vytvořit, tak snad si za rok řeknu, že to vyšlo a že to funguje.

Rád bych i nadále dělal to, co mě baví, což se mi už nějaký ty roky plní. A rád bych i nadále, bez nějaký větší námahy, vydělával slušný peníze (nevím co všechno by se muselo stát, aby tomu tak nebylo).

Vezmu holky na nějakou fajn dovolenou, kde si všichni pořádně odpočineme a kde si to malá užije. Všechno se teď točí kolem ní a je to paráda. A sám cítím, že je ještě potřeba přidat a že na dost věcí pořád nemám dostatek času a mnohdy i energie. A to chci změnit.

Rok 2023 bude asi poslední rok, kdy budu hrát hokejbal – cejtím, že mi to žere pořád dost času, energie a už jsem prostě starej. Hraju to už 17 let a to už taky stačí. Jen budu muset vymyslet náhradu a nebo nějaký cvičení – protože pohyb potřebuju, abych nedopadl jako ti klasiční ajťáci, co je znáte z filmů a z konferencí #sorryGuys

Tak mějte i vy fajn rok 2023. Mějte se víc rádi, nezáviďte, nepracujte tvrdě, ale chytře a dělejte svojí práci dobře. Čus!

Zpětný odkazy věnuji i ostatním

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 18. 5. 2023