Před nedávnem jsem psal pro Subreg/Gransy články na toto téma: 

Ale protože už pro ně nepíšu, tak si rád tento článek umístím na tento blog 🙂

V předchozích článcích jste si mohli přečíst, jak si vedla .eu doména v prvním a druhém čtvrtletí. V dnešním článku nás čeká pokračování. Eurid vydal report třetího čtvrtletí a můžeme porovnat, jak si doména vedla i v době pandemie a jestli to na ni mělo nějaký zásadní vliv.

Nárůst počtu nových domén

Ve 3. čtvrtletí bylo provedeno 143 871 nových registrací .eu domén. Což je méně v porovnání s prvním a druhým čtvrtletí. 

Připomenutí:

Ve 2. čtvrtletí 2020 bylo provedeno 163 277 nových registrací, což přispělo k celkovému počtu z 3 606 143 registrací domén na konci čtvrtletí. V prvním čtvrtletí bylo provedeno 190 011 nových registrací, takže si .eu doména trošku pohoršila v tomto ohledu.

 

 

78,3% vlastníků své domény prodloužilo

Eurid uvádí, že 78,3% vlastníků .eu domén svoje domény úspěšně prodloužili ve třetím čtvrtletí roku 2020 a pouhých 21,7% tyto domény nechalo expirovat. Což už není tak zajímavé číslo. Ve druhém čtvrtletí to bylo 83,9%. V prvním čtvrtletí toto číslo bylo 80%.

 

Je .eu populární i u nás?

V prvním čtvrtletí byla Česká republika na šestém místě, co se počtu registrací týče. Ve druhém i třetím čtvrtletí jsme tuto pozici udrželi.

Celý report si můžete přečíst na stránkách eurid.eu

 

A co Vy? Máte nějakou zajímavou .EU doménu? Pokud na ní nemáte žádný obsah, tak ji můžete nabídnout u nás na BazarDomen.online už je tam přes 300 domén k prodeji 🙂

Kategorie:

Články, Domény,

Aktualizováno: 2. 12. 2020