Předvánoční #hostingNews jsou tu. Jedná se už o šestý pravidelný díl, který má za úkol přinést informace ze světa hostingů za minulý týden. Opět bych rád poděkoval všem hostingovkám, které mi posílají tipy na články a na jejich novinky. Usnadní mi to hodně práce 🙂 Díky.
 

MyDreams

V MyDreams uvedli jejich nový tarif, který neobsahuje žádný antispam. Určitě je to zajímavá možnost, jak vybočit z davu běžných tarifů. Otázkou je, zda množství spamu nepoleze zákazníkům na nervy.

 

Hukot

Hukot se 17.12.2020 potýkal s výpadkem, který začal cca v 16h a trval cca do 19h. Bohužel ani na jejich Facebook stránce ani na Twitteru o tom není ani zpráva. Jediné co jsem kromě stížností našel je zpráva z administrace, která je datována k dnešnímu dni a avizuje práce na páteřní síťové infrastruktuře:

V úterý 22.12.2020 od 23:00 budeme provádět servisní práce na páteřní síťové infrastruktuře. V rozmezí 23:30 – 01:30 může docházet ke krátkým omezením konektivity. Děkujeme za pochopení.

Váš Hukot.net

O výpadku tedy žádná informace. To je hukot teda.

 

Wedos

Wedos publikoval zajímavé video, kde Josef Grill popisuje jak chrání svoje klienty před DDoS útoky.

 

Další velkou zprávou je informace o tom, že od 17.12.2020 má Wedos zaregistrováno přes 20 000 nTLD. Navýšení o 10tisíc trvalo pouhý měsíc.

A včera dokonce překonali hranici 400 000 domén celkově.

 

Ignum

Ignum úplně nepublikovalo žádnou novinku, ALE! Na Twitteru @adent publikoval svojí zkušenost s Ignumem a to rozhodně stojí za přečtení. Článek nese název Co se to stalo s Ignum?

 

Master

Na Masteru pokračují s pravidelnou publikací článků na blogu a máme tu rovnou dva za uplynulý týden:

Chválím pravidelné publikování článků 🙂

 

Gigaserver

V gigaserveru a článku Pozor na PHP 8! jsme se podívali na problematiku převodu redakčních systémů na novou verzi PHP. Ne všechny redakční systémy tuto verzi bez problémů podporují a ne každý redakční systém tuto verzi zvládá. Rozhodně doporučuji přečíst před migrací vašich CMS na PHP 8.

 

Tento týden byl o něco slabší a hostingovky se připravují na odpočinek v tomto období a začínají posílat PFka. Takže to je pro dnešek vše a u příštího dílu nazdar!

Kategorie:

Hosting, Novinky,

Aktualizováno: 23. 6. 2021