Wedos výpadek

Od 23.5.2014 se Wedos potýká s rozsáhlým výpadkem elektřiny u nich v DC. Pokusím se shrnout, co se aktuálně děje.

Krátce po 14h se začaly objevovat první problémy. Zprávy ze strany wedosu přišly až po několika hodinách a řekněme v úsměvném znění.

 

 

Samozřejmě krátký výpadek elektřiny může způsobit delší výpadek u služeb to ano. Ale osobně si myslím, že by zákazníci měli být informování po kratší době a ne až po několika hodinách a takovouhle formou.

 

Postupně se jim to podařilo dát do kupy a během večera většina webů už jela. Některým samozřejmě ne.

 

Wedos výpadek – sobota 24.5.2014

V dopoledních hodinách došlo opět k výpadku služeb. Jediným oznámením bylo ale potvrzení pátečního výpadku:

 

O sobotním výpadku ani slovo. Po několika hodinách zákazníci vůbec nevědí co se děje a jestli jejich weby pojedou a zda jsou v pořádku.

 

 

Diskuze ohledně výpadků můžete sledovat ve vláknech:

Z diskuzí a komentářů na Facebooku wedosu lze vyčíst, že nejvíce zákazníky štve, že nedostávají takřka žádné informace o výpadku či postupu opravy. Pouze zkreslené a neúplné informace.

Jasně výpadek se může stát i pokud máte vlastní datacentrum a XY zabezpečení, ale v první řadě musíte informovat zákazníky o tom, že se něco stalo a že se na tom pracuje.

 

Tohle Wedos absolutně nezvládl. Na Webtrhu, kde je ho vidět v každém vlákně, ve kterém se o nich napíše, se od výpadku ani neukázali a nepodali žádné informace.

Jediný, kdo podává neoficiální info je Drago za čož mu děkujeme, ale tohle je prostě málo.

 

Snad to Wedos co nejdříve opraví ať z fór zmizí pláč a zlost lowcost zákazníků, kteří si myslí, že za cenu 25kč budou mít něco extra.

 

Update 24.5.2014 cca 13h
Na webu Wedosu se objevilo hlášení:

 
A následoval i příspěvek na Facebooku:

Posted by
Wladass

Programátor, domainer, affilák, ex-flákač. Majitel jedinečného projektu Monitoruju.net a Alkobazar.cz. Sleduj můj profil i na Twitteru.

13 Comments

 1. Rád bych podotlk, že náš web nejde již od večerních pátečních hodin. t.j. 23.5.2014 Nyní je sobota cca 13.00hodi a web stále nejde! No comment!

  1. 23. květen se zapíše jako černý den Wedosu. Kolik asi tak dělají ztráty? 😉 Komunikačně je to hodně nezvládnuté..

 2. Došly prachy 😀

 3. Wedos mám oblíbený, ale komunikaci během víkendu moc nezvládl, docela mě zklamal 🙁

 4. Ono je to tak trochu svým způsobem i dobře, že Wedos zkolaboval, alespoň si snad někteří uživatelé uvědomí, že existují i jiná řešení, než jen Wedos a že ty, co se považují za NEJ, NEJ být vůbec nemusí.

 5. Alespoň že mají spoustu slevových kupónů, na stránkách http://wedos-kupony.cz pro Vás zajistíme vždy ty nejvyšší slevy a to až 90%

  1. „na stránkách …. zajistíme vždy ty nejvyšší slevy“
   Co takhle napsat sem do komentářů a bez skrupulí, že to je jeden velký affil? Pochybuji, že na wladass.cz půjdou nějací lidé, kteří se na internetu pravidelně nepohybují 🙂

   1. Však ho nech, každej někdy začínal s linkbuildingem 😀

 6. Wedos prý čelí i častým DDoS útokům – začínam přemýšlet že přejdu k FORPSI :/

 7. Nejlepší když mám pustenou kampaň na FB a peníze létají do vzduchu 🙁 Alespoň že mají spoustu slevových kupónů, na stránkách http://slevovekody.eu/web/wedos-cz/

 8. Musím říct, že teď se komunikace Wedosu se zákazníky hodně zlepšila. V zákaznickém centru informují o výpadcích + na svém FB profilu taky uvádějí výpadek. Stále je co zlepšovat.. K těm DDoS útokům v diskuzi.. DDoS útoky jsou velmi časté, ale na DOD Grill říkal, že se jim je daří úspešně eliminovat.. Nějaké návod na správu účtů u Wedos http://kuponwedos.cz/navody/

 9. Zdravím..

  Presne to isté som riešil na mojom webe https://www.profi-nabytok.sk a tiež nič 0 odozva zo strany Wedosu ? Tento odkaz mi nechajte

 10. Zdravím..

  Zase výpadok na mojom webe https://wow-parfems.sk –Wedosu ?

Leave a Reply