Offshore je velice vyhledávaný způsob podnikání. Tímto způsobem je možné ušetřit spousty peněz za výdaje, které nejdou ve prospěch firmy samotné.

Princip offshore podnikání

Princip je prostý. Offshore společnost šetří na legálním neplacení daní. Tato firma je založená v daňovém ráji. Daňový ráj je území, ve kterém jsou minimální nebo nulové povinnosti danit příjmy.
Další velikou výhodou daňového ráje je stabilita právního systému. Díky tomu můžeme zajistit anonymitu majetku. Proto jsou daňové ráje velice vyhledávaným územím a jsou využívaný pro zakládání velikého počtu společností.

Vlastník akcií – dividendy

Většina vlastníků akcií jiných společností dostává dividendy. Velikost dividend je ve většině případů závislá na zisku samotné firmy. Vyplácí se po rozhodnutí valné hromady. Nutné je pak provádět odvody z dividend (zdravotní, sociální aj.).

Externí vedení účetnictví

Spousta firem nabízí velice pohodlné vedení účetnictví za vaši firmu. Každá firma má ceny položené někde jinde a proto je potřeba individuálně sledovat ceník účetnictví. Průměrná částka za jednu položku (v účetním ceníku) se pohybuje od 10 Kč.
S využíváním externí správy účetnictví ušetříte peníze za výplaty vlastním pracovníkům a vybavení pro ně. Tato firma na sebe navíc bere veškerou zodpovědnost v případě špatného vedení účetnictví. Vyvarujete se tak různým sporům, problémům a obvinění. Ceny jednotlivých externích pracovníků přitom nejsou otřesné. Pro menší firmy je to ideální způsob, jak ušetřit.

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 2. 4. 2024