V modrých vodách Atlantického oceánu odhalují Kanárské ostrovy celou svoji krásu a rozmanitost. Je to místo, kde si můžete užívat po celý rok jarního klimatu, za což vděčí teplým vodám Golfského proudu. S hlubokými stopami sopečného původu tvoří Kanárské ostrovy ráj, ideální pro odpočinek a relaxaci. Obrovské, bílé písečné duny, křišťálově čistá voda, divoké lesy, zátoky s lesklým černým pískem sopečného původu, sopky, široké zlaté pláže a příjemní lidé, kteří zachovávají své kulturní a historické dědictví, pevně zakořeněné v lidových slavnostech a gastronomii.

Kanárské ostrovy vznikly vlivem sopečné erupce a jejich název je odvozen od latinského slova canis (pes), jelikož byly hlídány obrovskými psy. Ve starověku patřily Kanárské ostrovy do zájmové zóny Řeků a Římanů a byly nazývány Šťastné ostrovy. Ve čtrnáctém a patnáctém století patřily Kanárské ostrovy Francouzům a Portugalcům. Od r. 1479 patří pod správu Španělů a jsou jednou ze 17 autonomních území Španělska.

Kanárské ostrovy jsou turistickým rájem, rájem milovníků surfování a potápění. Krásná moderní architektura hotelů Kanárských ostrovů okouzlí originalitou, a tisíce tyrkysových bazénů v jejich zahradách lákají ke koupání. Ve stínu palem nebo mandlovníků, jejichž růžovobílé květy vydávají na jaře opojnou vůni, najdete vynikající podmínky pro relaxaci a odpočinek. Kanárské ostrovy mají unikátní folklór, kde se mísí španělská kultura, starobylá kultura původních obyvatel Guančů, pohanská a křesťanská kultura. Kanárské ostrovy jsou místem pro ideální dovolenou.

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 14. 3. 2012