Další díl #hostingNews je online. Shrnutí novinek z oblasti hostingů je online.

Akce na registraci .SK domény

Mnozí si jistě všimli, že probíhají akce na zvýhodněnou cenu na registraci SK domény. Kdo z českých registrátorů se této akce zúčastnil a kdo ji promuje?

Forpsi

Forpsi nabízí registraci SK domény za 149 Kč bez DPH.

Wedos

Wedos nabízí registraci SK domény ještě levněji a to za 120 Kč bez DPH

Pokud by se nějaká další hostingovka zapojila do této akce, tak budu doplňovat do tohoto článku a informaci napíšu na svém Twitter účtu @Wladass.

MasterDC

Master zmínil odkaz na záznam (teď už záznam) konference #INSPO o technologiích, ve které mj. měli přednášku o přístupnosti Rohlik.cz
Já se na shlédnutí chystám zítra.

A informovali o článku, který vyšel na Lupě a pojednává o jejich cloud řešení.

MyDreams

V MyDreams se pochlubili videem, které vytvořil jejich nový kameraman pro zásahovou jednotku středočeského kraje.

a publikovali článek na téma Jak diagnostikovat chybu připojení.

vshosting~

vshosting opět využil možnosti umístění PR článku na Webtrh (/facepalm), který tentokrát pojednává disaster recovery plánu.

Roští.cz

V Roští už vědí, že všechny novinky mají publikovat v úterý 😀 Tentokrát informovali o nástroji pro deployment aplikací přímo z příkazové řádky.

exon.io

V exonu publikovali tweet, který naráží na „odborné testy“ webhostingů, které se často na českém i slovenském internetu objevují. K tomu se vyjádřím v samostatném odstavci.

ÚDT – Úplně debilní testy

Na českém internetu můžete často naleznout různé srovnávače hostingů, kde vítězem v drtivé většině bývají společnosti, které nabízí nejvyšší % provize z uskutečněné objednávky. Toho si asi každý všiml a nikdo normální tyto testy nemůže brát vážně.

Nicméně pak vznikají i „odborné“ články, kterými se pak hostingovky pochlubí i když je to totální bullshit. Vzhledem k povaze mé a povaze tohoto blogu jsem se rozhodl, že na tento nešvar upozorním a tento (poslední z nich) článek Vám ukážu.

Websupport.cz se pochlubil, že se stali vítězem srovnání, které napsal Filip MackovSenior Web Developer

Jasně, všechny hostingovky a firmy obecně, mají rády, když se o nich píše, ALE..

Tady pan „Senior Web Developer“ kromě toho, že porovnává naprosto odlišné hostingy, jak geo-lokačně, tak cenově, napsal jednu kouzelnou větu..

GoDaddy má překvapivě nízké skóre na PageSeed Insights (slabé CLS)

Ano, GoDaddy vyhodnotíme jako shit hosting, protože má slabé CLS… oh wait.. CLS? CLS? Opravdu je CLS otázkou hostingu?

Co je CLS

Využiji toho, že vzhurudolu.cz už o CLS psalo- mj. jim rád věnuji odkaz a doporučím všem ostatním Senior Web Developerům, aby si celý web pročetli.

CLS = Cumulative Layout Shift = Kumulativní posun layoutu

Jak už z názvu plyne, tak je to záležitost, která se logicky váže ke konkrétnímu webu, určuje hodnotu, která udává stabilitu vzhledu stránky během vykreslování.

Celý článek na vzhurudolu.cz naleznete pod názvem: Metrika „Kumulativní posun layoutu“ (Cumulative Layout Shift, CLS) a já díky Martinovi, že tento článek sepsal a že se tak podrobně věnuje tomuto tématu, díky.

Takže prosím, kdykoliv narazíte na podobné testy a srovnání a budete se podle toho chtít rozhodovat při výběru hostingu, tak si nejdříve najděte informace o tom, co jednotlivé pojmy znamenají, co na ně má přímý vliv a kdo ten článek napsal.

Tohle je jen sprostý amatérismus, a ani jim chudákům nedal backlink 🙂

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem webhostingu, jako desítky, nebo možná i stovky lidí před vámi, tak mě kontaktujte na [email protected] a já vám poradím. Na takové testy neberte ohled.

Kategorie:

Hosting, Novinky,

Aktualizováno: 18. 9. 2023