Dnes tu máme další díl #hostingNews s jedním nepříjemným výročím, ale i se spoustou novinek z české hostingové scény.

 

Subreg

Dnes je tomu přesně rok, kdy došlo k útoru na společnost Gransy s.r.o. (Subreg, G-hosting, Station a další). Vše jsem tenkrát popisoval v článku Subreg hacknut. Tato nešťastná věc ale ukázala jedno pozitivum a tím je především obrovská píle a trpělivost všech, kteří v této firmě pracují a na obnově služeb se podíleli.

Ač to ze začátku vypadalo, že se jedná o nadlidský úkon, tak se podařilo obnovit služby tak rychle, že ti co odjeli třeba na dovolenou to ani nezjistili.

Za dobu, co se hostingům věnuji (cca 2010) jsem nic podobného nezažil – ať už se bavíme o tom útoku a jeho rozsahu, ale i o té rychlosti, během které byly služby obnoveny. Kam se jejich služby posunuli a jak se z útoku poučili musí ohodnotit jejich zákazníci, to já bohužel nevím.

 

vshosting

vshosting~ na toto téma navazuje a přidává informace o jejich WAF systému, který používají. Více informací o ShadowD se dozvíte v článku: Potřebuji Web Application Firewall?

 

A připojili informace o dieselových agregátorech:

 

Ebola.cz

U Eboly se stěhuje. V rámci zkvalitňování služeb se 15.-16. září mezi 23:30-06:00 bude Ebola stěhovat do modernějšího datacentra TTC-DC2

https://twitter.com/ebolahosting/status/1437360784250707968

 

Wedos

Wedos se pochlubil, že jejich Wedos website využívá přes 2000 zákazníků.

MyDreams

MyDreams sdíleli zajímavou informaci a to, že Linux bude slavit 30 let od jeho založení. Více informací naleznete v jejich článku: 30 LET OD VZNIKU LINUXU

 

Czechia

Czechia se pochlubila, že má kvalitnější cloud než Amazon a Microsoft.

ZonerCloud je lepší než Amazon, Microsoft nebo Google ZonerCloud ve srovnávacím testu opět vyšel jako cenově nejdostupnější a nejvýkonnější VPS na trhu. Znovu si tak upevnil svou pozici jedničky mezi světovými lídry poskytovatelů serverových služeb.

Více se dozvíte na jejich webu.

 

 

A to je z dnešního přehledu vše.

Kategorie:

Hosting, Novinky,

Aktualizováno: 21. 9. 2021