Ano je tomu tak, ve své době hodně populární hra Wolfenstein 3D slaví v těchto dnech 20let výročí od jejího vydání. Hru vydala firma id Software v roce 1992.  Je to jedna z prvních 3D her.

Příběh hry je situován do roku 1943. Hráč se dostane do role spojeneckého špiona Williama „B.J.“ Blazkowicze a je vyslán na důležitou misi do nacistické pevnosti Castle Hollehammer. Má za úkol odhalit tajný program Třetí říše s krycím názvem Operation Eisenfaust (Operace Železná pěst). Mělo by se jednat o snahu nacistů vytvořit dokonalou armádu. Doneslo se, že v pevnosti působí ďábelský Dr. Schabbs, vyvíjející technologii pro sestavení nelítostné armády složené ze zabitých vojáků. Blazkowicz je během akce zajat a uvězněn. B.J. v průběhu první epizody odstraní vězeňského dozorce Hanse Grosseho a z děsivého vězení uteče. V Epizodě druhé se dozví, že operace Eisenfaust opravdu existuje. Na jejím konci eliminuje ďábelského Dr. Schabbse a tak i hrozbu v podobě geneticky modifikovaných vojáků. Ve třetí epizodě se B.J. dostává na metu nejvyšší – musí zabít samotného vůdce.

Citováno z Wikipedie.

Ve hře jste mohli používat nůž, klasickou pistoli, samopal a nejsilnější zbraní byl rotační kulomet Gatling. K výročí byla vydána i flash verze této hry, kterou si můžete zahrát přímo v prohlížeči. Klasické cheaty IML ale nefungují 🙂

Pokud si Wolfenstein 3D chcete zahrát klasicky v PC v plném rozlišení tak si jej můžete stáhnout z webu myabandonware.com je potřeba dále nainstalovat program D-Fend Reloaded a hru v něm spustit pouhým přetažením do okna programu 🙂 Testováno na Win 7 64bit a rozlišení 1680×1050 lhru lze spustit v okně po stisknutí alt+enter.

Na závěr video ze hry

Kategorie:

Články,

Aktualizováno: 9. 8. 2013

Štítky:

, ,