Odstartujeme nový školní rok novou funkcí na Smazaných doménách. Dlouho očekávaná a poptávaná služba je nyní dostupná v novém tarifu na webu SmazaneDomeny.cz

 

SmazaneDomeny.cz

Vy, kteří systém již využíváte, tak už víte, k čemu tento slouží. Ti, kteří jsou zde třeba poprvé, tak v krátkosti představím tento projekt.

O smazaných doménách jsem psal v následujících článcích:

 

SmazaneDomeny.cz je jedinečný projekt, který byl oficiálně spuštěn 1.1.2021, takže funguje už 8 měsíců. V tomto systému si můžete prohlížet smazané=volné domény. Jiné v systému nenajdete.

K těmto doménám samozřejmě poskytuji základní informace, jako:

  • Informace o historii domény – datum původní registrace
  • Informace o zpětných odkazech i z Wikipedie
  • Informace o počtu stránek uložených ve WebArchive
  • Vyhledávání v těchto doménách – rozdělené na jednotlivé dny
  • Oblíbený hlídací pes – notifikace na email na základě klíčových slov
  • Data z Collabimu – svatý grál
  • Data z Ahrefs – Domain rating, Ref. domain a počet zpětných odkazů

 

 

Ahrefs data u smazaných domén

Vytvořil jsem nový tarif na smazaných doménách. Jmenuje se PROFI a profi opravdu je. Pokud budete využívat tento tarif, tak u smazaných domén od 1.9.2021 uvidíte metriky, které máme přímo z ahrefs a to přímo v administraci systému. Postupně se data budou aktualizovat i na předešlá dny až do 1.1.2021 zpětně.

Cena PROFI tarifu je 299,- měsíčně

Objednat jej lze na 6, nebo na 12 měsíců.

 

Ahrefs metriky

Všichni, kteří nevyužívají placený Ahrefs, tak asi znají jejich free backlink checker, který funguje na adrese: https://ahrefs.com/backlink-checker

Tento nástroj funguje v omezené verzi a má cache, takže se vám v něm metriky a odkazy neaktualizují tak rychle, jako v placené verzi a nebo přes API.

Tento nástroj vám po zadání domény vypíše základní a omezené údaje o doméně. Všechny tyto údaje si můžete zobrazit i v Ahrefs Webmaster Tools.

 

Konec kopírování domén do backlink checkeru!

Teď už nemusíte! U všech smazaných domén je možnost tyto metriky zobrazit přímo ve výpisu domén:

 

ZATÍM jsou tedy zobrazeny tyto metriky a pouze pro CZ domény:

Ahrefs domain rating

Ahrefs domain rating ukazuje sílu profilu zpětných odkazů na web ve srovnání s ostatními z jejich databáze na 100 bodové stupnici.

Při výpočtu DR se zohledňuje:

  1. Když je DR domény vyšší, do propojených domén se přenese více „link juice“.

  2. Zdrojová doména rozděluje své hodnocení rovnoměrně mezi domény, na které odkazuje. Takže: doména DR-10, která odkazuje na tři další domény, může ovlivnit váš DR více než doména DR-80, která odkazuje na milion dalších domén.

Po opakování těchto výpočtů se získá hodnocení pro každou doménu. Konečná hodnota DR se pak získá škálováním vypočítané absolutní hodnoty do rozsahu 0-100.

Představte si DR jako relativní pojem v tom smyslu, že závisí nejen na celkovém počtu webů s vysokým DR, které na vás odkazují, ale také na tom, na kolik dalších webů tyto weby s vysokým DR odkazují.

Považujte DR za skvělou metriku pro výběr webů, ze kterých chcete vytvářet odkazy. Obecně byste se měli snažit získat zpětné odkazy z webů s vysokým DR, protože mají větší „váhu“.

Více informací naleznete v článku What is Domain Rating přímo od Ahrefs.

 

Počet odkazujících domén

Jedná se o údaj, který ahrefs zobrazuje počet unikátních odkazujících domén.

 

Počet zpětných odkazů

Jedná se o celkový počet všech odkazů, které směřují na danou doménu.

 

V plánu mám to, že dojde k napojení těchto metrik i na RENKČEKR a budete si moci otestovat přes Ahrefs jakoukoliv doménu i mimo systém. V plánu je samozřejmě i to, že se budou zobrazovat i další data z Ahrefs, namátkou třeba ahrefs_top, refpages, rozdělení odkazů na dofollow/nofollow, links_internal a links_external, linked_root_domains a další. Ještě musím pořádně vymyslet celý koncept, protože těch údajů jsou mraky a zobrazování v tabulce je na mobilní verzi docela nepraktické.

Takže od 1.9.2021 si v tarifu PROFI můžete zobrazit DR, ref. backliks a ref.domain přímo v administraci a u všech domén od 1.9.2021 (postupně dochází k updatování i předešlých domén až k 1.1.2021).

AKČNÍ SLEVA 2+1 ZDARMA
Využijte akci na placený tarif a nebo tarif PROFI. Zaplaťte na 2 roky a třetí dostanete zcela ZDARMA! Více informací na SmazaneDomeny.cz Akce platí do 30.9.2021

 

Shrnutí

Od 1.9.2021 se u CZ domén zobrazují metriky z Ahrefs: Domain rating (DR), počet unikátních odkazujících domén, celkový počet zpětných odkazů. Data budou s největší pravděpodobností aktualizována zpětně a jsou aktuální vždy pro den, kdy se seznam domén generuje. Čili každé ráno v 1:30 za předešlý den.
V případě zpětného vygenerování ke dni, kdy aktualizace proběhla.

Dojde i k napojení do RENKČEKRU – takže si budete moci za kredity nechat zobrazit údaje o doménách i mimo systém. Tohle plánuji v září určitě spustit. V RENKČEKRU budou kompletní údaje o doméně, které vrací API a bude tam možnost vygenerovat si i PDF s pěkným přehledem, ale nebudu předbíhat.
Pokud bude zájem, tak tuto funkci spustím i pro SK domény.