Všichni jistě znáte ten nepříjemný pocit, když Vám příjde email o blížící se expiraci domény obzvláště pak, když Vám jich příjde třeba 10 každý den, jako tomu je u mě. Dal jsem si tu práci a vytvořil jsem script na porovnání cen domén za registraci a jejich následného prodloužení u jednotlivých registrátorů a poskytovatelů.

Spousta těchto firem naláká zákazníky na nízký poplatek za registraci domény a cena za další prodloužení se může lišit až o několik desítek korun.

Na webu Monitoruju.net běží aktualizovaný ceník domén, ve kterém se zobrazují ceny za registraci domény na 1 rok bez DPH. Nyní ovšem můžete sledovat i ceny domén za prodloužení a to v přehledu nazvaném Prodloužení domén.

 

K čemu je mít takový přehled ?

Spoustě z vás to zřejmě bude jedno kolik a kde platíte za prodloužení domény. Buď máte domén málo a nebo jste tak ve vatě, že je vám to fuk 😀 Ale stále je zde spousta lidí, kteří vybírají poskytovatele podle ceny. Vzhledem k tomu, kolik lidí si prohlíží aktuální ceník domén a vybírá si právě dle ceny, tak si myslím, že toto jsou další užitečné informace, které Monitoruju.net nabízí a opět jako jediní na CZ/SK internetu.

 

Jsou ceny vážně tak rozdílné ?

Samozřejmě, že jsou, jinak bych tento přehled nedělal. Uvedeme si příklad u nejčastějších domén, která využíváte (cz,eu.com,net,sk,info,org aj.)

Ceny za registraci domény

 

Ceny za prodloužení domény

 

Jak si můžete všimnout, tak ceny jsou opravdu rozdílné a opravdu až o několik desítek korun. Průměrná cena za registraci .cz domény je 90kč bez DPH a její prodloužení se dostává až k částce 125kč bez DPH.

Samozřejmě existují firmy, které mají cenu za registraci a prodloužení domény stejnou, například eXon, Mujhost, Blueboard, Tele3, Websupport aj. Nicméně v drtivé většině jsou ceny rozdílné.

 

Takže pokud chcete registrovat novou doménu, tak použijte náš ceník domén a pokud chcete domény prodlužovat, tak se podívejte na ceny za prodloužení domény.

 

Jak se stavíte k prodloužení domén vy ? Prodlužujete u stejné společnosti nebo přesouváte domény tam, kde je mají nejlevnější ?

Diskutovat na toto téma můžete i ve vlákně na Webdeal.cz

Sdílej a pošli článek dál. Děkuji! 🙂
 
 1. Milan says:

  Nevím jak tomu je nyní, ale před několika lety mi u forpsi chyběla možnost kreditu. Dnes už je to možné? Faktura ke každé doméně není to co bych chtěl.

   • Ondraj says:

    to mě taky na Forpsi chybí, ještě že mají aspoň možnost platby kartou s tím se doména dá prodloužit během chvíle, ale je pravda, že to musíš pořád hlídat..

 2. Alexander says:

  No nevím, jak jsou sebraná data, ale EU je dlouhodobě u Wedosu jedna z nejlacinějších a v přehledu u prodloužení chybí, přestože „vítěz“ je o 20 Kč dražší.

  • Wladass says:

   Jak už jsem psal na Webdealu, tak Wedos nemá zájem o podílení se na ceníku, takže tak a jejich chyba 🙂 Monitoruju.net používá stále víc a víc lidí.

 3. Alijosha says:

  Dobrej počin ;-).

  Je pravda, že ty rozdíly v cenách jsou kolikrát až brutální u některých společností a toto dává člověku možnost si lépe vybrat poskytovatele, kde nebude platit za prodloužení kolikrát i pomalu dvakrát tolik, co za nákup.

 4. Textovna says:

  Taky jsem si toho všiml, že jsou obrovské rozdíly mezi registrací a prodloužením. Je to takový podobný princip, jako když mobilní operátoři novým klientům naslibují modré z nebe, ale po roce si na ně pořádně došlápnou.

Napsat komentář